PAPSID.EE

PAPSID.EE sündis enne papside sündi, kuidas see võimalik on?

Iga hea lugu saab alguse ühest väikesest juhusest või kokkusattumusest aga selle loo puhul tahaks korraks lausa kahelda, kas juhuseid ikkagi on olemas. Nimelt tahan teile täna rääkida loo, kuidas sündis PAPSID.EE aga selleks peame minema korra ajas tagasi. 

Nimelt aastasse 1982, kus me koos Illimariga, aastaid enne meie sündi, mediteerisime Pirita rannajääl. Muidu ei usuks aga sellest on tehtud lausa foto, mis Postimehes avaldati. Need, kes meid lähemalt tunnevad, võivad kinnitada, et sarnasused on märkimisväärsed. Ehk nali naljaks aga kuna fotojäädvustus on olemas, siis tundub tõesti, et midagi oli juba enne meie sündi paika pandud 😆. 

Illimar ja kristo aastal 1982 lumel mediteerimas

Läks veel mõned aastad, kui mõlemad olime siia ilma juba sündinud, ning me uuesti kokku saime. Nimelt aasta siis oli 2014, kui Illimar liitus Loodusväega ning hakkas meie ca 5 aasta pikkune ühine rännak Eesti mahetoodete turgu vormides. Kuigi potentsiaal oli selleks koguaeg, siis töösuhe ei lasknud päriselt sõprusel tekkida. Ühel hetkel olid elul aga omad plaanid, Loodusväes töö lõppes ja Illimar leidis oma tõelise kutsumuse. Ning meie saime hakata oma sõprust üles ehitama, milleks oli soov taustal koguaeg olemas olnud.

Nüüd jõuame oma rännakuga eelmise aasta sügisesse, kus Illimar helistab mulle ja ütleb, et nägi mind unes 😃. Me olevat saanud kuskil metsas kokku ja arutanud maailma asju. Sellised selged unenäod tuleb ju ikka reaalsuseks luua ning mõne nädala pärast olemegi minu Saaremaa suvekodu metsades matkamas ja üksteisele oma elusid jagamas. 

Kolme lapse isadena said palju fookust suhted ja papsindus. Mõistsime kui palju suhtekriise ja vanemluse “ämbreid” oleme pidanud me läbi kolistama, sest kuskil ei õpetata meile mis see isadus tegelikult endast kujutab. Perekool keskendub peaasjalikult sünnitusele, mis enamasti on väga loomulik protsess ja kõik info, mida sa ammutad enne laste sünde, on tavaliselt laste põhine- mähkmed, toitumine ja unetsüklid. Aga see, mis toimub suhetega? Nii iseendaga, partneriga kui ka lastega, sellest räägitakse väga vähe ja tihti peale on isad ja isadus selles kõiges veel eriti vaeslapse rollis. 

Me paljud oleme sündinud nõuka ajal ning põhitees, mis kasvatuses kandis oli see, et liigne hellus ja hool rikub lapse ära. Nüüd oleme jõudnud tänapäeva ja tahame ning soovime paremat oma lastele aga oskustest ja teadlikusest jääb puudu, et perekonna mustreid murda. Ning küllap on see ka põhjus, miks lastega pered lahutavad pea 3 korda tihedamini ja miks väikeste laste periood on paarisuhtele tavaliselt üks väljakutsuvamaid. Ümberringi on küll mitmeid suhtekoolitusi kuid enamasti on nad ideaaltingimustes. Nendel, kes juhendavad, ei ole veel lapsi, või on nad oma suhtega teisel ringil ehk lapsed on juba suureks kasvatatud või jagatakse lapsi teise vanemaga, mis annab uuele suhtele palju hingamisruumi. 

Ideaalses keskkonnas saame me kõik palju paremini iseendaga hakkama ning seetõttu on automaatselt paremad ka paarisuhted. Kõik, kes me oleme aga lapsevanemad, teame kui suur on tegelikult muutus, mille laps ellu toob. Kui palju oli sul võimalik enne lapsi pühendada aega endale ja oma suhtele ning kuidas see on kokku kuivanud peale laste saamist? 

Kõik need muutused on olnud karmiks väljakutseks ka meie paarisuhetes, kust oleme õppinud ja saanud palju kogemusi ning teadmisi. Samuti, kuna meile väga meeldivad inimsuhted, isadus ning endaga järjest parema suhte loomine, siis seal samas Saaremaa metsade vahel sündis idee, et luua koolitus just papsidele – PAPSIDE MEISTRIKLASS. Koolitus, kus anname edasi oma kogemusi ja omandatud teadmisi, et me kõik saaksime järjest paremateks papsideks ja oskaksime navigeerida selles uues peresüsteemis ja zonglöörida nende kõikide erinevate rollide vahel. 

Papsid Illimar ja Kristo

Sügis-talvise perioodi lõime sisu ning märtsis saigi ilmavalgust esimene “Papside meistriklass”. Koolitus on saanud väga palju positiivset tagasisidet ja näeme kui palju kasu annab meestele ühes ruumis koos olemine, oma kogemuste jagamine ja teistelt õppimine. See on meile andnud veel rohkem indu ja seetõttu lõime ka PAPSID.EE platvormi, mida arendame pidevalt edasi, et tekiks kogukond, kus isad saavad jagada oma kogemusi, õppida ja kasvada koos. Sest üheskoos saame luua veel tugevamaid, õnnelikumaid ja tervislikumaid suhteid oma peredes. 

Isadus on üks imelisemaid teekondi, mida me meestena saame siin elus ette võtta. Naudime seda täiel rinnal! 

Kristo Tuurmann
Papsid.ee kaasasutaja

Search

“Kallis, mul on sinust kopp ees!”

Mehed ja naised võivad suhetes üksteisest täiesti valesti aru saada ja nagu iidsed targad on oma kroonikates juba öelnud, et “EELDAMINE

0
    0
    Sinu ostukorv
    Korv on tühi